W niedzielę 15 września odbył się Trzeci Turniej Siatkówki Plażowej - turniej który zarazem był ostatnim z cyklu Liga Trzech Plaż. Do udziału w zawodach zgłosiło się 11 ekip. Do finału Turnieju dotarły ekipy No name (Patryk Łotocki i Marcin Stempień) oraz Znowu palce (Tomasz Olszak i Krzysztof Matusewicz), w którym lepsi okazali się Łotocki i Stempień, pewnie wygrywając 2:0.

W małym finale po raz kolejny zagrali Plavi (Robert i Grzegorz Drabko), i w tym finale po raz kolejny zwyciężyli. Plavi zmierzyli się z zespołem Ricardo (Marek Drabko i Ryszard Fedorowicz), a o rozstrzygnięciu meczu o 3 miejsce zadecydowała kontuzja Marka, i w konsekwencji decyzja o zakończeniu udziału w zawodach.

Po wręczeniu medali oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Gazetę Wojewódzką za Trzeci Turniej Siatkówki Plażowej nadszedł czas na podsumowanie wakacyjnych zmagań ligowych, które obejmowały trzy punktowane turnieje (lipiec, sierpień i wrzesień).


Rywalizację ligową zdominowała para z Zawidowa – Stempień i Łotocki, którzy triumfowali w każdym z trzech turniejów, zdobywając dzięki temu 120 pkt rankingowych. Zwycięzcy odebrali pokaźny Puchar Mistrzów, statuetki oraz nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy). Na drugim stopniu podium stanęli Grzegorz i Robert Drabko – pionierzy siatkówki plażowej w Zawidowie. Bracia zdobyli łącznie 96 pkt rankingowych, a za osiągnięty sukces otrzymali statuetki oraz nagrody rzeczowe. Na trzecim miejscu uplasowała się para mieszana, a wszystko dzięki temu, ze punkty rankingowe przyznawane były zawodników a nie drużynom. Mowa o Marcinie Micińskim (80 pkt) i Krzysztofie Matusewiczu (88 pkt), którzy jak poprzednicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz sprzęt sportowy. Organizatorzy przyznali również nagrodę MVP Ligi Trzech Plaż, która powędrowała w ręce Patryka Łotockiego. MVP ligi otrzymał pamiątkową statuetką, oryginalną piłkę VLS300 oraz słuchawkę USB ufundowaną przez Gazetę Wojewódzką.

Licznik odwiedzin: 711790