Plenerowe Kino pod Gwiazdami

Już jutro Park Miejski w Zawidowie będzie tętnił muzyką i filmem!

W stronę Zawidowa podąża wielki telebim i wygodne leżaki, a wszystko po to, abyśmy z przytupem rozpoczęli Święto Miasta. Dni Zawidowa 2019! Święto Miasta rozpoczniemy jutro, w piątek kinem pod chmurką. W centralnym punkcie parku stanie telebim o wymiarach 4x6 m. Będzie też około setki leżaków. Zabierzcie jakieś koce i prowiant, bo noc długa:)

O godzinie 21.00 wystartuje plenerowy seans filmowy. Co zobaczymy? Same oscarowe perełki.

Na pierwszy rzut pójdzie "BOHEMIAN RHAPSODY", porywającą opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.

https://www.youtube.com/watch?v=mP0VHJYFOAU

Show must go on…

O godzinie 23.30 rozpocznie się emisja kolejnego filmu, który kręcony był w Gőrlitz. Mowa o "GRAND BUDAPEST HOTEL”. W filmie zagrała plejad hollywoodzkich gwiazd: Jude Law, Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Adrien Brody, Edward Norton, Owen Wilson, Harwey Keitel, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, oraz Tilda Swinton. Poza planem ekipa filmowa zwiedzała miasto, bywała także w polskich restauracjach i ponoć doskonale się u nas czuła.Na tytułowy GRAND BUDAPEST HOTEL zaaranżowano niemiecki Kaufhaus. Reżyser filmu był ponoć tak oszołomiony jego pięknem, iż zaczął rozważać jego kupno. Ale dosyć ciekawostek spoza planu. Nie chcemy wnikać w fabułę, bo to ocenicie sami. Niemniej czeka na Was zwichrowane, ironiczne poczucie humoru, barokowy przepych i wachlarz gatunków filmowych. Będziecie się śmiać, płakać i bać.Oczy dopieścicie stylowymi kostiumami, scenografią i zdjęciami, a uszy - hipnotyzującą muzyką Alexandre'a Desplata. Kino totalne.

https://www.youtube.com/watch?v=u0lzjjQb9X8&t=35s

 Zapraszamy!


Licznik odwiedzin: 481918