Święto Miasta. Zawidów 2019 - relacja

Przez ostatnie dwa dni bawiliśmy się na największej miejskiej imprezie plenerowej, pn. „Święto Miasta, Zawidów 2019.” Były koncerty na żywo, występy lokalnych artystów, zabawa taneczna do białego rana, quiz miejski i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Tegoroczne Święto Miasta odbyło się tradycyjnie w Parku im. Jakuba Bőhme. Sobotnią, muzyczną cześć, poprzedził piątkowy blok filmowy (9.08).Wieczorem o godzinie 21.00 na wielkim telebimie, ustawionym w centralnym punkcie parku, wystartowała emisja 2 oscarowych filmów: Bohemian Rapsody oraz Grand Budapest Hotel. Mieszkańcy, którzy przyszli na kino pod chmurką, zasiedli w kolorowych leżakach i przez kilka godzin oglądali na własnym „podwórku” superprodukcje obsypane prestiżowymi nagrodami.

Sobotnia (10.08), muzyczna część rozpoczęła się o godzinie 17. 00. Imprezę uroczyście otworzył burmistrz, Robert Łężny i dyrektor Ośrodka Kultury w Zawidowie, Konrad Tkaczyk, towarzyszył im konferansjer Janusz Pawul. Oficjalne otwarcie poprzedziły jednak występy lokalnych artystów. Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się niezawodne Malwy owyoraz Jarzębiny z wiązanką folkowych szlagierów. Zaraz po nich publiczność miała okazję posłuchać wokalnych popisów młodych artystów ze Studia Piosenki Magdaleny Januszkiewicz.

Po godzinie 17.00 na scenie pojawiła się Dominika Kuręda, młoda wokalista z Leśnej. Dominika ma na swoim koncie udział w programie The Voice of Poland. W trakcie przesłuchań w ciemno zaśpiewała „Krakowski spleen” Kory i Maanamu. I tym wykonaniem zachwyciła jurorów. To zapewniło jej awans do dalszych etapów programu. Dla zawidowskiej publiczności Dominika przygotowała wiązankę topowych przebojów, które zaśpiewała mocno, dojrzale i jednocześnie świeżo. Po finalistce programu The Voice of Poland na scenie zaprezentował się zespół Flowrockin. Młodzi, pomysłowi i zdolni chłopcy ze Środy Śląskiej zmierzyli się z utworami takich artystów jak Simply Red czy Kings of Leon. W występach było dużo luzu i doświadczenia scenicznego, widać że chłopcy rokrocznie z koncertami przemierzają całą Polskę.

Występ gwiazdy wieczoru poprzedził quiz miejski, w którym do wygrania były vouchery o wartości kilkuset złotych. W quizie pojawiły się pytania dotyczące ulic w mieście, honorowych obywateli, dat w historii miasta, a nawet zbiórki odpadów. Po quizie na scenie zaprezentowały się zawidowskie gimnastyczki, podopieczne Małgorzaty Niedźwieckiej. Piękne stroje oraz niełatwy układ gimnastyczny zrobił na publiczności naprawdę duże wrażenie.

Gwiazdą wieczoru był zespół Trzy Gitary. W internecie znajdziemy sporo informacji o tej grupie muzycznej. Pojawia się m.in. taka opinia, że jest to jedna z najlepszych grup w Polsce wykonująca repertuar Czerwonych Gitar i Trzech Koron. I ta opinia jest jak najbardziej prawdziwa i zupełnie nieprzesadzona! Pełen profesjonalizm, fantastyczny głos solisty i pełne równe brzmienie instrumentów, publiczność była zachwycona. Repertuar Czerwonych Gitar zabrzmiał niemal jak z oryginalnego składu zespołu.

Po występie Trzech Gitar publiczność była już dobrze rozbawiona i roztańczona. I wówczas do akcji wkroczył Dj. Adagio, który miejską imprezę poprowadził do białego rana, grając ulubione kawałki mieszkańców i spełniając ich muzyczne prośby.

Organizatorem Święta Miasta był Ośrodek Kultury w Zawidowie oraz Burmistrz Miasta.

 

Tekst: Agnieszka Roczon

Foto: Paweł Paluszkiewicz

 

Pełna galeria zdjęć dostępna pod linkiem: http://www.okzawidow.pl/galeria/g/swieto-miasta-zawidow-2019-relacja


Licznik odwiedzin: 481909